טל יעקובסון

טל יעקובסון, סטודנטית לרפואה סינית באוניברסיטת תל אביב, הייתה אקטיביסטית ומילאה את חייה בעשייה למען הזולת. מגיל צעיר ראתה את העולם באופן אחר. היא נאבקה על שימור הטבע והסביבה, הגנה על בעלי חיים והושיטה יד לחלש ולנזקק.

בכל מאודה וקיומה היא סירבה להשלים עם חוקי משחק של עולם ללא חמלה. ביומנה כתבה טל "אני מבקשת שתמיד אוכל לתרום ולעזור לאחרים שתמיד יהיה לי את הזמן, הפנאי והיכולת להתנדב ולתרום מתוך רצון אמיתי ונתינה אמיתית".

במהלך לימודיה, חלתה בסרטן ונאלצה להפסיק את הלימודים ולהתמקד בטיפול.

מרכז טל הוקם ע"י זוהר ויענקלה יעקובסון אשר איבדו את ביתם האהובה, טל ב – 26/12/09 כשהיא בת 26 בלבד.

עם לכתה, בחרו הוריה לאסוף את הכאב, לחזור לבית החולים ולהביא איתם אור. האור של טל ולהגשים את חזונה – לשנות את תרבות הטיפול בסרטן. לשלב בין מדע וטבע ולגשר בין עולם הרפואה המערבי לאלפי שנות ידע של רפואה סינית וטבעית.

למרות הקושי והכאב זוהר ויענקל'ה דבקו במשפט שכתבה טל, אותו הם קיבלו כירושה שהשאירה במיוחד עבורם "אני מבקשת כח רצון חזק שיאפשר לי לממש את הרעיונות ואת מה שאני רוצה להוציא לפועל. אני מאמינה בזכותו של כל אדם להיות חופשי בכוחו, כמו במעשיו".

זוהר ויענקל'ה מספרים: "מתוך המסע האישי שעברנו, אחרי שהיינו שם, ראינו, חווינו, נחשפנו ונפגענו, הבנו שהשינוי בידיים שלנו ואם תרצו, גם בידיכם. בעזרת הצטרפותכם לדרך, יהיו בידנו יותר משאבים לממן מחקרים וטיפולים חדשניים שיקדמו אותנו לפריצת דרך בתחום".

חבריה של טל, כתבו –
"בחייה, ציוותה לנו חמלה, אהבה ואמת"